23. 7. 2014

Letní favoriti

Leto nepatrí medzi moje obľúbené obdobie, pretože nie som veľký milovník horúčav. Pre mňa je ideálne, keď je vonká okolo 25°C, čo je pre mnohých ľudí málo ,ale pre mňa je to raj na Zemi. Aj keď leto nemám rada kvôli horúčavám a spálenej pokožke, aj ono má mnoho výhod. Pre mňa sú to večerné čítania, letné kino alebo grilovačky. A zvuk letného dažďa. Ďalšie veľké plus je ,že ľudia sa až tak neponáhľajú. Konečne je okolo viacej kludu a pohody. Ako študent mám rada leto aj kvôli prázdninám, aj keď brigáda vie vziať veľa voľného času ,ale aj tak zvyšok môžem využiť na veci ,ktoré mám rada a ktoré ma bavia.
Ale naspäť k mojim kozmetickým favoritom, bez ktorých si už toto leto neviem predstaviť.

Alverde telový sprej 

Niekedy som používala telové spreje od Avonu ak mali zaujímavú vôňu. Na začiatku voňali pekne ,ale tá vôňa ma vždy po čase omrzela. Alverde má mnoho limitiek a len zo zvedavosti som skúsila telový sprej s vôňou uhorky a vodného melóna. Tá vôňa je neskutočná, úžasne svieža a vôbec nieje moc sladká. Od kedy som si ho kúpila ,všade ho ťahám zo sebou. Výhodou je ,že nelepí. Zatiaľ. Na obale odporúčajú ho dať do chladničky, aby osviežil viac. To som neskúšala. Ale aj tak je super pomocník na osvieženie v meste alebo v buse, keď je von teplo ako v pekle. 

Dolce & Gabbana Lihgt blue

Raz vo Fann som dostala k nákupu vzorku tejto voňavky. Mne vzorky moc nesadnú, ale vždy potešia :). Ale táto voňavka sa stala mojou láskou na prvé privoňanie. Je to sladká ovocná vôňa. Ja tam cítim mandarínky ,ktoré tam nie sú ,ale ja nie som veľký expert na rozoznávanie zloženia vôní. Jediné mínus je ,že dlho nevydrží. Je to drahšia voňavka, tak som čakala ,že dá celý deň, ale dá tam v plnej krásne možno pol dňa. 
Tak ale na druhú stranu ju rýchlejšie miniem a budem môcť vyskúšať inú :).

Sante Crystal Deodorant 

Už pár rokov používam iba bio a prírodné deodoranty bez hliníka. Na začiatku nájsť nejaký ,ktorý vy fungoval viac ako hodinu bolo asi nemožné. A ak už fungovali v zime leto nedali, tak som si musela vždy kúpiť aj jeden chemický. Potom som sa na nete dočítala o kryštáloch, tak som si jeden kúpila. A je to fakt pecka. Jasné ,že potiť sa po ňom budete ,je to deodorant a nie antiperspirant, ale aj potenie obmedzí a cítiť to určite nebude. Stačí ho naniesť ráno a celý deň sa už o to nemusím starať. Mám ho už viac ako 2 roky a minula som z neho len asi polovicu. Bohužiaľ ,na cestovanie moc nieje ,pretože sa môže rozbiť a pred použitým ho treba navlhčiť, ale na cestovanie mám svoj podomácky vyrobený deodorant :)

Babylove Vhlčené obrúsky 

Toto je moja stálica a nie len v lete ,ale už na každý deň. Mám snáď už 3000 balenie. Nosím ich všade so sebou, aj keď sú balené až po 80ks, takže nie sú to kabelkové vlhčené obrúsky. Ale sú tie najlepšie, ale som kedy mala. Či už ide o intímnu hygienu alebo si chcem doupraviť make-up. Pre mňa sú skoro univerzálne. Nedrážia pokožku ani oči a vôbec nie sú drahé. Určite toto balenie nieje moje posledné. 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár :)

Zákaz kopírovania textu a fotografií bez súhlasu majiteľa blogu. Používa službu Blogger.

© Lavandula Diary , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena