23. 9. 2017

Alverde Telové maslo Klostergarten

Pekný večer :)

Na začiatku leta Alverde prišlo s limitkou Klostergarten, alebo po slovenský s vôňou kláštornej/hradnej záhrady. Limitka je stále v dm-ku, takže sa asi stratí až po príchode novej. Celá rada obsahuje telové mlieko, telové maslo a krém na ruky. Ja som sa nechala zlákať len telovým maslom,.


Maslo je v klasickom plastovom obale, pootvorení ešte chránené fóliou. Trošku ma prekvapil názov limitky, pretože vôňu záhrady si predstavujem inak. O dosť inak. Vždy, keď som na dovolenke chodili po pamiatkach, v záhradách, či už pri hrade, kostole, kláštore. vôňa medovky a mäty určite neprevládala. Vôňa nie je zlá, len mi vôbec nesedí do názov.Zo zmieňovaných dvoch byliniek jednoznačne prevláda medovka. Mätu cítiť len okrajovo. Celkovo maslo vonia o dosť sladšie, ako som si predstavovala. Mne by sa viac páčila čisto bylinková vôňa, ale cez leto, keď boli všetky limitky ovocné, cukríkové a citrónové, toto bola príjemná zmena. 


Maslo má neskutočne hutnú konzistenciu. Je ešte hutnejšie ako maslo s makadamovými orechmi. Takže je jasné, že s roztieraním  a ani vsakovaním do pokožky to nebude jednoduché. Trvá mu aspoň tých 5 min, kým sa poriadne vpije. Ja si za ten čas dofarbím vlasy, takže nemusím stáť v kúpeľni a čakať a čakať a.....Keďže je to letná limitka, je to zvláštne zvolenie konceptu. Po vsiaknutí ešte trošku lepí, ale ja si ho dávam len na noc. 


Napriek hutnosti a obsahu bambuckého, mangového masla, pupalkového oleja a iných výživných zložiek, hydratácia trošku pokrivkáva. Ako sa maslo vsiakne do pokožky, mám pocit ,že to bola celá paráda, ktorú vie predviesť. Žiadna krásna, jemná, žiarivá pokožka príjemná na dotyk, proste je taká ako pred natretím. A to nie som žiadna sušienka. Jediné, čo ostane je vôňa. Tá sa drží do druhého dňa.


Zhodnotenie:

Klady:
 • vôňa
 • zloženie
Zápory:
 • až moc hutné na letnú limitku
 • dlho sa vsakuje do pokožky
 • malá hydratácia

Hodnotenie: 2* z 5*Teším sa na Vás pri ďalšom článku :)
Použité produkty:

Alverde: Telové maslo Klostergarten - 3,48€* (dm)


*ceny sú len orientačné

3 komentáre:

 1. Já si nějak s kosmetikou Alverde moc nerozumím právě v oblasti vůní prostě mi málokdy sedí. Ale momentálně mám rozpoužívaný šampón na vlasy proti lupům s borovicí na obalu. A musím uznat, že ta vůně není nikterakt zlá, ale ani ohromující. Ale nejvíc mě baví, že šampón opravdu dělá co slibuje a zbavuje pokožku lupů. Určitě to není lusknutím prsty, ale dva týdny jsem poznala, že lupy ubyly a pomalu mizí.

  Soutěž o produkty Couleur Caramel v hodnotě 1500 Kč

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mala som raz tri mini masielka od Alverde, tiež nejaká limitka. Vraj mali voňať sladko, ale nič také sa nekonalo. Vôňa nebola nič moc, vstrebávanie také isté ako popisuješ. No a hydratovaná pokožka ostala nikde, za mňa teda Alverde maslá určite nie. Možno ak tak by som skúsila Balea povestné čokoládové maslo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je pravda, že jako letní limitka je hutné tělové máslo poněkud zvláštní volba a spíš by se mi to hodilo na podzim a zimu... Budiž, no. Limitku jsem ale nezkoušela.
  Jo a ty nové Alverde obaly na mě vždycky působí strašně lákavě a nejradši bych DMku vykoupila regál a nastěhovala si ho do koupelny :-D
  Bebe

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár :)

Zákaz kopírovania textu a fotografií bez súhlasu majiteľa blogu. Používa službu Blogger.

© Lavandula Diary , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena